UTORAK - 18.O2.2014

:: Početna :: FORUM :: ARHIVA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

UTORAK - 18.O2.2014

Postaj  miko21 on uto 18 vel 2014, 08:54

miko21
Admin
Admin

Datum registracije : 09.12.2010
Dob : 26
Broj postova : 772

http://vskladara.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Re: UTORAK - 18.O2.2014

Postaj  elninjo on uto 18 vel 2014, 14:57

20:45 Leverkusen - PSG x2 (1,40)  ::bhplay  legla lova 

Večeras se nakon dugo vremena nastavlja najjače klupsko takmičenje na svijetu, Liga prvaka. Na rasporedu su 2 utakmice u kojima su za favorite postavljeni Barcelona, te francuski PSG. Po postavljenim tečajevima izgleda da kladionice podjednako favoriziraju Parižane protiv Leverkusena kao i Katalonce protiv Građana što po meni ne bi trebao biti slučaj, pobjeda PSG-a mi je nekako više izgledna.

Leverkusen je drugoplasirana ekipa Bundeslige sa 16 bodova zaostatka za vodećim Bayernom, a za vratom im pušu Dortmund sa bodom zaostatka, te Schalke sa 3 boda manje. Apotekari su upravo sa Schalkeom igrali posljednju utakmicu koju su izgubili sa 1:2 na domaćem terenu. Općenito Leverkusen i nije u bajnoj formi, ispali su i iz kupa, a u prvenstvu su izgubili čak 4 utakmice od zadnjih 6. Ostvarili su 2 neuvjerljive pobjede protiv, ove sezone katastrofalnog, Sttutgarta (2:1), te protiv Moenchengladbacha (0:1). Grupnu fazu su isto prošli takoreći ''na guzove'' pobjedom u zadnjem kolu protiv Sociedada, ali ni to im ne bi bilo dovoljno da je Shakhtar uspio slaviti protiv Manchester Uniteda u gostima. Općenito mi ne izgledaju kao ekipa koja može nešto više napraviti i mislim da je njihov put u LP završen. Za danas će im nedostajati Emre Can koji je suspendovan, povrijeđeni su Eren Derdiyok i Robbie Kruse, dok je upitan Stefan Reinartz.

PSG je ekipa koja je u razvoju i mislim da će iz godine u godinu biti sve bolji ako se nastavi doliv novca od arapskih šeika. Lani su zaustavljeni u 1/4-finalu od Barcelone (2:2;1:1) ali su pružili dostojan otpor i ispali su samo zbog pravila gola u gostima. Ove sezone zasigurno žele napraviti i korak dalje, a prva prepreka će im biti apotekari iz Leverkusena. Parižani krupnim koracima grabe ka još jednom naslovu prvaka Francuske, trenutno bježe glavnim konkurentima, ekipi Monaca, 5 bodova. Grupnu fazu su riješili relativno lako, završili su prvi u grupi sa Benficom, Olympiakosom i Anderlechtom uz ostavrene 4 pobjede, te po jedan remi i poraz. Večeras neće nastupiti Edinson Cavani, Christophe Jallet i  Zoumana Camara.
Vjerujem da Parižani na krilima Zlatana Ibrahimovića mogu večeras pa možda i osigurati prolazak u drugu rundu takmičenja, a moj pick je da Leverkusen neće pobijediti danas.

Sretno.
elninjo

Datum registracije : 17.09.2013
Broj postova : 72

[Vrh] Go down

Postaj  Leki on uto 18 vel 2014, 15:49

18.12.2014. 18:30, Marseille, 1. round, indoors  I.Dodig – A.Olivetti

Ovaj tjedan igraju se čak tri turnira svi u različitim uvjetima i na različitim kontinentima. Oni koji nisu željeli mijenjati uvjete ostali su u Europi gdje se igra dvoranski turnir u Marseilleu. Ovdje su naravno francuzi najbrojniji, a na jednoga je naletio i naš Ivan Dodig (rank. #34) već u prvom kolu. Naš donedavno prvi reket nije ušao dobro u sezonu i za sada je na negativnom omjeru od 2-4, a u dvorani je samo u Zagrebu upisao jednu pobjedu na Kalovićem dok je u Rotterdamu ispao od Mathieua već u prvom kolu no sam je kriv za taj poraz jer je izgubio iako je bio bolji igrač na terenu. Početak sezone dosta trpi kod Ivana jer se očito nije najbolje pripremio radi privatnih stvari no sasvim sigurno sjest će to na svoje mjesto kad-tad. Protivnik mu je ovdje domaći igrač Albano Olivetti (rank. #194) koji je ulazak u glavni ždrijeb osigurao pozivnicom organizatora. Upravo prije dvije godine ovdje je prvi put stupio na ATP scenu probivši se kroz kvalifikacije i odmah napravio iznenađenje i upisao i prvo top10 pobjedu protiv Fisha, a stigao je do četvrtfinala. Ove godine napravio je jedan gotovo identičan rezultat u Montpellieru gdje je također kroz kvalifikacija stigao do četvrtfinala preko De Scheppera i Davydenka. Francuz je igrač kojem igra isključivo ovisi samo o servisu što može biti jako nezgodno na ovako brzim dvoranskim turnirima ali isto tako kad prvi servis ne ulazi on postaje iznimno ranjiv jer na bekend strani je potpuno nemoćan i bolji iskusni igrači to naravno koriste kao i serviranje na bekend stranu gdje sa jednoručnom tehnikom Olivetti jako teško kroti servise. Dodig je pokazao već u ogledima sa Karlovićem da ima lijeka za igrače preko dva metra kojima je servis udarna igla i da zna kako ih pobijediti pa je tako ne uvjerljiv ove sezone čak dva puta dobio Dr. Ivu bez da je ispustio set, a kao što vidimo Karlović je u dobroj formi i mnogima zadaje glavobolje. Olivetti je sličnog profila kao i naš Ivo samo ipak još dosta slabiji igrač posebno na voleju i mislim da će Dodig upotrijebiti prokušanu taktiku te na isti način kao i sa Karlovićem obračunati se danas sa francuzom.

I.Dodig-Olivetti A.
1 1.45  :hrl 
 legla lova 
Leki

Datum registracije : 08.12.2010
Dob : 31
Broj postova : 154

[Vrh] Go down

Postaj  mystery on uto 18 vel 2014, 16:08

20:30   T. PEREIRA-A. CADANTU    1    1,45   :sup  legla lova 

Turnir u Rio de Janeiru u kojem se sastau domaća igračica Brazilka Teliana Pereira 25 godina trenutačno 98. na WTA ljestvici i Alexandra Cadantu 23 godine, 60. na ljestvici. Ove godine je Pereira nešto bolja jer ima omjer pobjeda i poraza 2/3 dok Rumunjka ima 0/3. U povijesti su se ove dvije igračice već srele na zemlji u Ateni 2007. godine i tada je Brazilka lagano slavila sa 2:0 (6:2,6:1). Kada tome pribrojimo domaću publiku na strani Pereire mislim da njena pobjeda danas nebi trebala doći u pitanje.

SRETNO SVIMA...................                          ::obo
mystery

Datum registracije : 06.12.2011
Broj postova : 113

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

:: Početna :: FORUM :: ARHIVA